54°27'44.8"N 18°22'01.9"E

Bojano

25 działek budowlanych z czego 19 jest już sprzedanych. Inwestycja mieści się u zbiegu ulicy Truskawkowej ze Słoneczną Dolną. Całość w pobliżu stadniny konia.

Miejscowość położona w gminie Szemud, Gmina wiejska Szemud leży na Pojezierzu Kaszubskim, mniej więcej w środkowej części województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim.

Powierzchnia gminy zajmuje obecnie 17.657 ha , w tym ok. 20% stanowią lasy. Zamieszkuje ją ok.14 tys. mieszkańców. Ludność skupiona jest w 22 wsiach sołeckich, z których największe to: Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, i Dobrzewino. Nazwa Szemud wywodzi się prawdopodobnie od nazwy osady Schoenewalde (piękny las) nadanej przez Krzyżaków wraz z przywilejem lokacyjnym w 1310 r. Na terenie gminy znajdują się jeszcze starsze, wcześniej datowane osady, takie jak: Będargowo, Kielno, Warzno, Bojano, Przetoczyno i Koleczkowo.

Gmina Szemud znana jest z kultywowania kultury, obyczajów i tradycji kaszubskich. Rdzenna ludność kaszubska jest dumna ze swoich korzeni kulturowych i języka, manifestując to m.in. poprzez organizację różnego rodzaju festynów, zabaw, konkursów regionalnych, dożynek gminnych, spotkań literacki

Podstawowe Informacje

2 ha
Powierzchnia całkowita
25
Wszystkich działek
2
Sprzedanych
Tak
Media

Blisko do miasta

W zgodzie z naturą

Trasy Rowerowe

Jezioro w okolicy

Wiadomość wysłana. Dziękujemu
Ups. Coś poszło nie tak